Rejseleder Australien, Jorgen
Jeg har boet i Australien siden 1982 og har været rejseleder og guidet i mere end 30 år for skandinaviske gæster. Jeg kan med god samvittighed sige, at jeg har den viden og erfaring, der skal til, for at gøre din ferie til noget helt specielt, krydret med en god portion humor og vores fantastiske klima.
Australien er stadig en drømmedestination for mange mennesker, så derfor er det vigtigt at vælge den rigtige rejseleder, der giver dig al information om dette specielle land.
Om det er storbyer, the Outback eller nogle af vores store sportsbegivenheder, så har jeg erfaringen med det hele, også historie, kultur eller almen viden om Australien. Du vil komme hjem med megen nyttig og interessant viden om Australien og når vi så blander det med lidt humor, kan jeg garantere en fantastisk oplevelse i Australien.
Jeg gør alt, hvad jeg kan, for at se glade gæster i bussen og gør alt, hvad jeg kan, for at alle er glade og tilfredse og får det maksimale ud af netop deres tur Down Under.
Jeg glæder mig til at se jer i Australien