Senior Multisproget Rejseleder i Finland, Miguel

Rejseleder i Finland på spansk og portugisisk
       

Med omfattende erfaring i at guide engelsk-, fransk-, spansk- og portugisisktalende turister, både i små VIP-grupper og større grupperejser, er jeg godt bekendt med rejselederens opgaver og udfordringer med forskellige kundetyper.

Siden 1995 har jeg rejst gennem Finland og guidet i forskellige dele af landet, herunder Helsinki, Kuopio, Oulu og Rovaniemi. Jeg har guidet ved steder som Helsinki Domkirke, Temppeliaukio Kirke, markedstorvet, Uspenski-katedralen og har også besøgt julemandens by ved polarcirklen.

Min dybe interesse for historie, kultur og arkæologi gør mig i stand til at give mine gæster en grundig forståelse af de seværdigheder, vi besøger. Som rejseleder forsøger jeg altid at begejstre mine gæster med engagerende fortællinger og godt humør.

I mit professionelle virke er jeg kendt for min empati, pålidelighed og fremragende kommunikationsevner. Jeg tilpasser mig hurtigt til nye situationer og leverer altid kundeservice i topklasse. Mit mål er at sikre, at hver klient får en unik oplevelse og skaber varige minder.

Informationer

Førstehjælpskursus
Nej
Jeg har sidst været i landet privat eller m/gruppe
2019
Kunder har sagt
Meget godt forberedt rejseleder
Jeg foretrækker denne transportform til destinationen
Både bus og fly
Mine interesser
Historie, arkæologi, antropologi, arkitektur, design, musik, madkunst, sejling
Jeg har erfaring fra følgende lande
Danmark, Norge, Sverige, Finland, Estonia, Bolivia, Brasil, Peru, Argentina, Chile
Bedømmelse
Gennemsnitlig svartid
Udregnet over de seneste 2 måneder

Priser

Pris pr. dag - DKK
+ fuld forplejning, forsikring og transport til og fra mødested.
Hjælp til planlægning pr. påbegyndt time - DKK + moms
300
Transportdækning guide, offentlig transport
Ja

Guideservice·Danmark - Thorsgade 21 - 5000 Odense C - +45 4156 2859 - info@GuideserviceDanmark.dk - CVR: 31405467
© All copyrights reserved!